IZDELAVA IZDELKOV ZA BOŽIČNI BAZAR

V sredo, 27. 11. 2019, smo imeli tehniški dan na temo »Oblikovanje z različnimi materiali«.

Učenci so se prvo šolsko uro z učitelji pogovarjali o prihajajočih praznikih in dobrodelnosti. Prav tako pa je bila ta ura namenjena tudi ogledu izdelkov/primerov v avli, dvigu materiala za delo, razdelitvi v skupine in pripravi delovnih površin. 2. 3. in 4. šolsko uro so učenci izdelovali izdelke, ki se bodo prodajali na božičnem bazarju, zbrani prostovoljni prispevki pa bodo obogatili Šolski sklad. Osnovo izdelka so imeli narejeno, vendar da bi izdelek izstopal, so ga morali nadgraditi s svojimi lastnimi idejami. 5. uro pa je bilo potrebno pospraviti učilnice, počistiti pripomočke in odnesti izdelke v likovno učilnico.

Nekateri so si med delom predpraznično vzdušje pričarali tudi s poslušanjem božičnih pesmi in tako je šlo delo še bolje od rok.

Jasna Medved

(fotoutrinki)

Videoreportaža s tehniškega dne, na katerem so učenci izdelovali izdelke za božični bazar.