IZLET NA DANSKO

V četrtek smo se z mojim očetom, s sestrično in stricem odpravili na Dansko.

Zbudili smo se zgodaj, saj smo imeli let z Dunaja že ob sedmih zjutraj. V Kobenhaven smo prispeli približno ob devetih zjutraj in se odpravili na Švedsko, ker je le petnajst kilometrov stran od Kobenhavna. Odšli smo v mesto Malmo; tam smo si ogledali stadion nogometnega kluba. Kupili smo si spominke in se vrnili nazaj v Kobenvavn. Nastanili smo se v hotelu, se najedli in se odpravili spat.

Naslednje jutro smo si takoj po zajtrku odšli ogledat znamenitosti mesta. Ogledali smo si znameniti kanal Nyhaven, se zapeljali do Male morske deklice in si ogledali tudi številne cerkve in druge stavbe. Zvečer smo odšli na nogometno tekmo, ki se je odvijala med Slovenijo in Dansko. Nikoli še nisem bil na tako velikem stadionu, ki lahko sprejme kar 40.000 navijačev. Tekma je bila super, manjkala je samo še zmaga. Naslednje jutro smo se počasi odpravili proti letališču in krenili domov.

 Izlet je bil enkraten in upam, da kaj takega ponovimo.

Žiga Ornik, 7. a