V petek, 25. 9., smo se kljub slabemu vremenu podali v Škofjo Loko, na Malo Groharjevo kolonijo, kjer učenci povabljenih slovenskih osnovnih šol ustvarjajo, rišejo in slikajo podobe starega mestnega jedra Škofje Loke. Zraven učencev Osnovne šole Kidričevo, so na likovno kolonijo potovali tudi učenci iz Vidma, Leskovca, Dornave, Markovcev, Destrnika in Majšperka. Dež in nizke temperature nista vplivala na zagnanost mladih ustvarjalcev pri ustvarjalnem delu. V Škofju Loki je ustvarjalo okrog 100 učencev iz 30 osnovnih šol. Mladi ustvarjalci OŠ Kidričevo: Niko Kores in Dora Cicmanovič Zimet (oba 7. razred), Yuliya Kuliy in Andreja Pevec Podgornik (9. razred). Še posebej veseli in ponosni smo na nagrajenko Andrejo Pevec Podgornik (9. razred), katere lanskoletno likovno delo se je uvrstilo med 10 najboljših. Ob odprtju razstave del Male Groharjeve kolonije 2014, v Sokolskem domu,  je prejela praktično nagrado – slikarsko stojalo. Čestitke in ustvarjalno naprej!

Mentorica: Aleksandra Vidovič, prof. lik. umetnosti

(fotoutrinki)

DSCN9886