V petek, 27. 9. 2019, smo ponovno ujeli čudovit, sončen dan in se podali na Malo Groharjevo kolonijo v Škofjo Loko. Likovna kolonija je namenjena osnovnošolcem, ki ustvarjajo na ulicah in trgih starega mesta z namenom, da pokažejo svoj talent in se sproščajo ob ustvarjalnem delu. Vsako leto sodeluje okoli 40 povabljenih osnovnih šol in med njimi tudi 9 šol stare ptujske občine. Letos so se ustvarjanja lotili devetošolki Eva Hentak in Lara Podgoršek ter osmošolec Tim Mlinarič. Čeprav so si izbrali skupno mesto ustvarjanja, so se likovnega motiva lotili vsak na svoj način. Stare mestne zgradbe, zanimivi pogledi na ozke ulice, detajli in spreminjajoča se svetloba, so bili navdih vsem ustvarjalcem.

Uspešni pa smo bili tudi na Mali likovni koloniji 2018, saj se je likovno delo Luka Gašpariča uvrstilo med deset najboljših del. V Sokolskem domu smo si ogledali nagrajena dela, ki prav tako krasijo priložnostne turistične razglednice Škofje Loke, Luka pa je kot nagrado prejel slikarsko stojalo. Čestitke ustvarjalcem in nagrajencu!

 

Mentorica : Aleksandra Vidovič

(fotoutrinki)

   

LUKA GAŠPARIČ – nagrajenec Male Groharjeve kolonije 2018 in nagrajeno delo

TIM MLINARIČ, 8. B, EVA HENTAK, 9. A,  LARA PODGORŠEK, 9. A