12. oktobra 2021 smo osmošolci in devetošolci imeli organiziran naravoslovni dan.

Dan smo začeli s simulacijo teoretičnega dela kolesarskega izpita, da bi preverili naše znanje. Veliko učencev ta dan  izpita ne bi opravilo.

Potem smo imeli prvo predavanje z naslovom Ne hodim, vendar vozim, ki ga je izvedla predstavnica zavoda Vozim. Tam nam je predavateljica ga. Barbara predstavila pogoste vzroke za prometne nesreče in nam tudi predstavila svojo zgodbo. Njena zgodba je bila zelo ganljiva za vse poslušalce.

V drugem delu pa smo poslušali predavanje o zlorabi drog. Na tem predavanju smo od g. Stanka Ivanuše slišali veliko zgodb o zasvojenosti z drogo in kako se lahko v različnih primerih končajo zgodbe posameznikov. Predavatelj nam je predstavil tudi primere naših vrstnikov in nam povedal, kako malo je vredno človeško življenje v svetu drog. Obe predavanji sta bili zelo zanimivi in pa tudi zelo poučni.

Delavnici za osmošolce s temo komunikacije Kako reči ne sta izvajali predstavnica Društva ARS VITAE ga. Irena Rojko in šolska pedagoginja ga. Suzana Strelec.

 

Neja Vogrinc, 9. a