NARAVOSLOVNI DAN – TURNIŠČE

V torek, dvanajstega septembra 2023, smo se šestošolci odpravili v šolo za ekonomijo, turizem in kmetijstvo. Z avtobusom smo iz se iz šole odpeljali ob devetih zjutraj. Vozili smo se približno 15 minut.
Najprej smo si ogledali, kaj se srednješolci učijo in delajo v tej šoli oz. kmetiji. Po predstavitvi smo si ogledali traktor, ki smo ga lahko vozili. Potem smo si še odšli ogledat vrtove in rastlinjake. Tukaj so angleški vrt, kmečki vrt, angleški park … Na vrtovih in v rastlinjakih rastejo raznorazne rože, začimbe, zelenjava … Veliko so nam o tem povedali, zato smo se tudi veliko naučili. Še čebulo so nam pokazali shranjevati. Na koncu ogleda smo dobili še nagrado. Dobili smo domač jabolčni sok in jabolčno pito.

Nato smo se odpravili nazaj v šolo.

Simon Pišek, 6. a

FOTOUTRINKI