OBČINSKI OTROŠKI PARLAMENT

V torek, 10. 2. 2015, so večnamenski prostor naše šole napolnili parlamentarci obeh šol Občine Kidričevo. Na občinskem otroškem parlamentu so se med seboj pomerili predstavniki OŠ Kidričevo in predstavniki OŠ Cirkovce. V uvodu smo prisluhnili zgodovini otroškega parlamenta, program pa so s svojimi predstavitvami poklicev popestrili tudi učenci 4., 5. in 6. razreda. Za tem se je začelo zares. Mladi parlamentarci so predstavili izobraževalni sistem v naš državi, dejavnike, ki vplivajo na izbiro poklica, perspektivne poklice, kje najti informacije o poklicih in poklicni orientaciji ter o mednarodni izmenjavi dijakov in študentov.

Na koncu je sledilo glasovanje. Izid glasovanja je pokazal, da nas bodo na medobčinskem parlamentu na Ptuju zastopali: Tjaša Colnarič in Sara Planinšek (OŠ Kidričevo) ter Žiga Ciglarič in Ina Unger (OŠ Cirkovce).

Jasna Medved

(fotoutrinki)