Jutri, 23. 9. 2020, je dan brez avtomobila. V šolo se bomo popeljali z  BICIVLAKOM  in PEŠBUSOM. Tako bomo zaznamovali evropski  Teden mobilnosti ter naredili uvodni korak v Trajnostno mobilnost, projekt v katerega smo vključeni vsi učenci in kolektiv OŠ Kidričevo.

Učenci kolesarji obvezno nosijo čelado.

Prvošolčki se podajo na pot v spremstvu staršev.

PEŠBUS prične s hojo iz Kungote, Strnišča, Apač in Njiverc ob 7.45.

Odhodi BICIVLAKA:

• 7:30 izpred šole v Cirkovcah
  • 7:40 odhod iz Župečje vasi
  • 7:50 odhod iz Lovrenca, Apač, Strnišča in Kungote
  • 7.50 odhod iz Njiverc s pričetkom ob železnici

Zbirna mesta:

Kungota: igrišče

Apače: gasilski dom

Lovrenc: pri stari trti-samo za kolesarje

Njiverce: za železniško progo

Strnišče: igrišče

Prvi, drugi in tretješolci se naj na pot podajo z ruticami in brezrokavniki. Da bomo vidniJ in predvsem varni.

Odhodi domov:

BICIVLAK v vse smeri ob 13:15.

PEŠBUS v vse smeri ob 14:00.

Učenci, ki že vsak dan prihajajo v šolo samostojno peš ali s kolesi, se skupinam nujno ne pridružijo. Pot v šolo in domov lahko opravijo kot po navadi, samostojno.

Učence pešce iz Župečje vasi, Pleterja,  Lovrenca ter drugih oddaljenih krajev, na najbližje zbirno mesto pospremijo starši.

Učence, ki ostanejo v šoli po 14:00 uri, prav tako domov pospremijo starši ali opravijo pot domov samostojno. (razen prvošolci)

Na pešbus in bicivlak vabljeni tudi starši.

Bodimo mobilni v skrbi za naše okolje, podajmo se na pot dobre volje.

OBVESTILO – 23. 9. 2020

Spoštovani starši,

Obveščamo vas, da bomo tudi v naši šoli zaznamovali evropski teden mobilnosti s prihodom v šolo peš ali s kolesom. V sredo, 23. 9. 2020, šolskega avtobusa ne bo.

Učenci se bodo v šolo podali s PEŠBUSOM in BICIVLAKOM, ekološkima prevoznima sredstvoma.

Podrobna navodila glede izvedbe in spremstva učencev bodo objavljena na šolski spletni strani, v torek, 22. 9. 2020.

Z lepimi pozdravi,

vodstvo šole