OGLED POSESTVA NA TURNIŠČAH

V četrtek, 5. 10. 2017, smo imeli naravoslovni dan. Šestošolci smo se odpravili na Turnišče, kjer smo si ogledali posest Biotehniške šole Ptuj.

Prijazni učiteljici sta nas popeljali na voden ogled rastlinjakov, živali, vrtov, kmetijske mehanizacije, gradu, sprehodili pa smo se tudi po gozdni učno poti.

Spoznali smo več tipov vrtov, in sicer od zelenjavnega do zeliščnega, posebnost pa sta angleški in francoski vrt. Od živali so nam bili najbolj všeč konji, družina koz, oslički, dva prašiča, muce, pes, veverice in pegasta sova. Po ogledu in božanju živali nam je inštruktorica jahanja predstavila konja, ki je prišel iz Lipice, in konjeniško opremo.

Na žalost se nismo smeli peljati s traktorjem, ker so delavci šole in dijaki v sadovnjaku obirali jabolka. Je pa bil na posestvu še en traktor, katerega smo si lahko ogledali. Zraven traktorja so našo pozornost pritegnili še traktorska kosilnica, prikolica, dve sejalnici, škropilnica, prikolica za prevažanje konjev, trosilec za umetno gnojilo, trosilec za prah…

Posebnost na šolskem posestvu je hrast. Da smo zmerili njegov obseg, ga je moralo zaobjeti 11 fantov. Uživali pa smo v opazovanju tudi drugih dreves, ki so občudovanja vredna.

Po prihodu v šolo smo še podpisali ekolistino in se s tem zaobvezali, da bomo ravnali v skladu z naravo in cilji ekolistine. Prav tako pa bomo brali leposlovne in poučne knjige z ekološko tematiko in tako imeli možnost osvojiti ekološko bralno značko.

Lana Serdinšek in Nazar Zinchenko, 6. a

(fotoutrinki)