OTROŠKI PARLAMENT

V torek, 27. 1. 2015, smo v večnamenskem prostoru šole izpeljali otroški parlament, na katerem so sodelovali učenci od 2. do 9. razreda oz. predstavniki posameznih oddelkov. Otroški parlament poteka pod okriljem ZPMS. Letošnja tema je bila »Izobraževanje in poklicna orientacija«. Učenci predmetne stopnje so poudarili pomen izobrazbe, razmišljali o prihodnosti mladih, poklicni orientaciji, predstavili so poklice ter vplive na izbiro poklica, učenci razredne stopnje pa so nam zastavili nekaj ugank na to temo in se predstavili s svojimi pesmicami o poklicih. Strokovna komisija je odločila, da nas bodo na občinskem parlamentu, ki bo v torek, 10. 2. 2015, zastopali učenci 9. razreda in dve učenki 7. razreda.

Aljaž Grmič, 7. b
(Šolsko novinarstvo)