V soboto, 9. 9. 2017, smo se v okviru planinskega krožka OŠ Kidričevo, podružnice Lovrenc in OŠ Cirkovce ter Zdravega življenjskega sloga  v sodelovanju s PD občine Kidričevo odpravili na pohod na Veliko planino. Avtobus nas je odložil na parkirišču na Kranjskem raku. Pot nas je vodila skozi gozd do Male planine. Zgoraj nas je presenetila gosta megla in začel je pihati veter. Nadaljevali smo proti Domžalskemu domu, kjer so se nekateri odločili za daljši postanek v koči, zaradi močnega vetra. Ostali smo se odpravili do kapelice Marije snežne na Veliko planino. Ker se je megla malo razkadila, smo šli še do vasi in se ustavili na pastirski malici v eni od koč. Pastir nam je razložil o načinu življenja na planini in o njihovem vsakdanjiku. Nato smo se vrnili proti Domžalskemu domu in naprej proti avtobusu. Proti koncu poti je začelo še rahlo deževati. Kljub temu, da nismo imeli sreče z vremenom smo se imeli lepo ter smo se zadovoljni odpravili proti domu

Mentorici:
Polona Fajt in Alenka Brumen

FOTOUTRINKI