ŠPORTNI DAN – ATLETIKAV ponedeljek, 19. 5. 2014, smo se odpravili na atletski stadion na Ptuj. Učenci od 6. do 9. razreda smo tekmovali v različnih disciplinah:

* skok v daljino,
* met vorteksa,
* skok v višino,
* met krogle,
* tek na 60 metrov,
* tek na 300 metrov,
* tek na 600 metrov,
* štafeta (4-krat 100 metrov).

 Vsak učenec si je izbral dve disciplini, v katerih je tekmoval. Po končanem športnem dnevu so bila najboljšim podeljena priznanja.

Alja Soršak (7. a), Aljaž Jabločnik (9. b)
      Šolsko novinarstvo 

 

  

Normal 0 21 false false false SL X-NONE X-NONE

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

V Sloveniji smo tudi letos na šolah obeležili dan slovenske hrane s tradicionalnim slovenskim zajtrkom. S tradicionalnim slovenskim zajtrkom nam želijo v osnovnih šolah in vrtcih približati pomen lokalno pridelane in predelane hrane, zdravega načina prehranjevanja in nas spodbuditi, da bi kupovali lokalna živila. Tudi na naši šoli smo v petek, 15. 11., zajtrkovali kruh, maslo, med in jabolko ter popili skodelico toplega mleka. Z učitelji smo govorili o pomenu zajtrka v prehrani, o pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil slovenskega porekla, o pomenu kmetijske dejavnosti in čebelarstva za pridelavo, o okolju, o gospodarskih dejavnostih ter o pravilnem ravnanju z embalažo. Zelo pomembno je tudi splošno ozaveščanje ljudi o pomenu zdravega načina življenja vključno s pomenom gibanja in izvajanja športnih aktivnosti.

Dejavnosti in teme, ki so jih na ta dan obdelovali učenci:

–  6. razred: ogled mlina Korošec v Zabovcih,

– 7. razred: zdrava prehrana – delavnica,

– 8. razred: med in satovje,

– 9. razred: hrana in prehrana.

Ob koncu tehniškega dneva pa smo še prisluhnili predavanju o zdravi prehrani.

  Aljaž Jabločnik, 9. b

                                                                                                                  Šolsko novinarstvo