PREDSTAVITEV NALOGE IZ TURIZMA

V torek, 20. 3. 2018, nas je devet učenk 8. razredov, ki smo čez leto obiskovale neobvezni izbirni predmet turizem in pripravile idejni načrt za kulturno-turistično pot po Kidričevem, odšlo v Maribor, kjer smo v Mercator centru na Taboru predstavljale našo turistično nalogo z naslovom »Po poteh škrata Šumarja«. Pri izbirnem predmetu likovno snovanje smo iz kartona izdelale Grad Sternthal, ki smo ga uporabile za ozadje pri omenjeni predstavitvi. Mimoidočim smo predstavljale zgodovino kraja Kidričevo in našega izmišljenega junaka škrata Šumarja ter jim pri tem ponujale »škratove mufine« in »škrato-role« (šamrole). Predstavitve so ocenjevali sodniki. Z našo nalogo smo osvojile srebrno priznanje na natečaju z naslovom Turizmu pomaga lastna glava. Za nagrado smo zraven priznanja dobile tudi nekaj posladkov (čips, sok, sladkarije …). Rezultata smo bile zelo vesele, saj smo v času priprave naloge delovale kot ekipa in se izkazale. Zahvala gre tudi našima mentoricama ge. učiteljici Klavdiji Murko in ge. učiteljici Aleksandri Vidovič.

Kaja Muršec, 8. a
(Šolsko novinarstvo)

(fotoutrinki)