SPREJEM PRVOŠOLČKOV V ŠOLSKO SKUPNOST

21. oktober je bil za prvošolčke naše šole poseben dan. Učenci smo jih sprejeli v šolsko skupnost. V ta namen smo jim pripravili svečan sprejem in pogostitev.

Vsi smo se zbrali v večnamenskem prostoru in otroški pevski zbor nas je lepo pozdravil s pesmijo. Nato nas je v imenu šolske skupnosti pozdravil predsednik Vid Palčar. Učence je nagovorila tudi gospa ravnateljica, ki jim je čestitala ob sprejemu. Napočil je čas podelitve izkaznic in zaobljub za učence.

Prvošolci so drug za drugim ponosno prihajali na oder, kjer so sprejemali listine s pravili, ki veljajo za učence naše šolske skupnosti. Sledilo je ponavljanje zaobljube, kar so opravili odlično. Tudi sami nase so bili ponosni. Ko so zapuščali oder, so bili nasmejani, občudovali so svoje nove članske izkaznice.

Ker je bil to zanje slavnosten dogodek, je sledila pogostitev. Manjkala ni niti torta. Verjamemo, da jim bo ta dan ostal v posebnem spominu.

Lana Kozjak, 7. a

(fotoutrinki)