V ponedeljek, 5. 12. 2016, smo imeli učenci od 5. do 9. razreda tehniški dan. Izdelovali smo praznično okrasje iz papirja, volne, tekstila, gumbov, trakov, da bo naša šola v teh predprazničnih dneh še lepša. Učenci 5. razredov so s tehniko kaširanja »oblekli« čiste kozarce za vlaganje v servietke z zimskim motivom. Po želji so dodali žico za ročaj in dekorativno pentljo (vrvica ali trak). 6. razredi so izdelovali voščilnice, broške in lasnice ter šivali okraske. 7. in 8. razredi so šivali okraske različnih oblik. Fantje 9. razredov so najprej napihnili balon v okroglo obliko, nato pa so okrog balona ovili volno in namazali z lepilom. Ovite balone so pustili, da so se posušili, nato pa so balon počili in ga izvlekli iz okraska. Deklice 9. razredov so najprej pomagale v jedilnici pri peki piškotov, nato pa so izdelale vence za vrata. Na koncu je vsak razred izdelal svojo razredno smrečico ali venček za na vrata. Vse izdelke smo razstavili v avli šole, okraske pa obesili na šolsko smreko, ki prav tako krasi avlo šole.

Larisa Lampret, Adrijana Zelenjak in Blažka Škafar, 9. a

(novinarski krožek)

2016-12-06

(fotoutrinki)