V soboto, 19. 10. 2019,  je v okviru organizacije RK Kidričevo in Šolskega sklada OŠ Kidričevo potekala dobrodelna akcija DROBTINICA, kjer so se zbirala sredstva za kritje stroškov šole v naravi učencem iz socialno šibkih družin.

Stojnici sta bili postavljeni pred trgovinama Mercator in Jager med osmo in enajsto uro dopoldan. Na stojnici pred Jagrom sva sodelovali tudi midve – Ana in Eva, na stojnici pred Mercatorjem pa učenki 6. b-razreda Taja Bingo in Urška Pleteršek. Z nami so bile tudi učiteljice. Prodali smo veliko kruha, drobtin, kokic, rož, vijakov, brusilnih plošč ter kupon za družinsko pico v restavraciji Atila. Denar smo zbirali kot prostovoljne prispevke in smo ga zbrali veliko. Bilo je tudi veliko sponzorjev in iskrena hvala vsem za darovana sredstva v dober namen.

Ana Merc Fric in Eva Valentan, 6. a