VELIK USPEH NA NATEČAJU V OBLAKIH DOMIŠLJIJE

LANA 2Na začetku šolskega leta je Založba Rokus Klett, ki praznuje 25-letnico svojega delovanja, razpisala dobrodelni literarni natečaj V oblakih domišljije. K sodelovanju so najprej povabili 25 priznanih ilustratorjev, od katerih je vsak prispeval svojo ilustracijo. Nato so k sodelovanju povabili slovenske osnovnošolce in jih pozvali, naj na podlagi izbrane ilustracije napišejo zgodbo. Osnovnošolci so se množično odzvali, saj je nastalo več kot 1250 zgodb. Zgodbe so prispevali tudi naši učenci. Po zaključku se je sestala strokovna komisija, ki je izbrala 25 najboljših zgodb. Med 25 najboljših je bila izbrana tudi zgodba Ne izdaj plamena, ki jo je napisala devetošolka Lana Kozjak. Za ta velik uspeh je od predstavnice Založbe Rokus Klett Slavice Bela prejela umetniško sliko Kristine Krhin, na podlagi katere je nastala zgodba.

Vseh 25 najboljših zgodb je izšlo v knjigi z naslovom V oblakih domišljije. Celotni izkupiček od prodaje knjige bo namenjen nakupu ultrazvočne naprave za Klinični oddelek za otroško kirurgijo in intenzivno terapijo UKC Ljubljana.

Mentorica:
Jasna Medved