ZAKLJUČEK BRALNE ZNAČKE

V sredo, 25. 5. 2016, smo imeli učenci matične in podružnične šole kulturni dan, v okviru katerega smo obeležili zaključek bralne značke za to šolsko leto. V uvodnem delu smo se pogovarjali o branju, pomenu branja, razlogih za branje, najljubših knjigah … Nato je vsak v roke vzel knjigo, prebral del zgodbe in izpisal kakšno zanimivo misel. V nadaljevanju smo se preselili v večnamenski prostor, kjer smo si premierno ogledali muzikal Eksplozija barv, ki so ga pripravili učenci izbirnega predmeta glasbeni projekt ter pevci OPZ IN MPZ OŠ Kidričevo in podružnice Lovrenc pod mentorstvom učiteljice Liljane Krošl.

Po muzikalu so učiteljice slovenščine in ravnateljica podelile bralna priznanja vsem, ki so osvojili bralno značko. Nismo pa pozabili nagraditi tudi zlatih bralcev. Med zlate bralce so se letos vpisali: LARA KOZODERC, NADJA SVENŠEK, ANDREJA PEVEC PODGORNIK, MAŠA ŠIBILA, YULIYA KULIY, TINA BLAŽEVIČ, TJAŠA ČUŠ, LEA LOBENWEIN, VID PALČAR, ŽAN PLETERŠEK.

Po prireditvi smo se preselili v učilnice, kjer smo pisali dramska besedila, napisano pa tudi zaigrali pred sošolci.

Larisa Lampret, Blažka Škafar, Adrijana Zelenjak, 8. a

Bralna značka in muzikal Eksplozija barv (fotoutrinki)