V četrtek, 7.5.2017, smo se trije učenci skupaj z učiteljico Aleksandro Vidovič, odpravili v Ljubljano na zaključno prireditev Evropa v šoli. Z avtobusom smo se peljali skupaj z učenci različnih šol iz naše regije. Avtobus nas je odložil pri Pionirskem domu. Prireditev se je kmalu začela. Prisluhnili smo odlomkom nagrajenih literarnih del in si ogledali nagrajena likovna dela. Razglasili so nagrajence v posameznih kategorijah, na koncu pa smo si ogledali dva video posnetka, ki so jih posneli učenci. Prireditev je s svojim nastopom popestril znan slovenski raper Nipke. Po prireditvi smo na drevo v obliki Slovenije prilepili listke. Na listke smo napisali predloge za lepši in boljši svet. Potem smo odšli do Prešernovega trga, kjer smo si kupili sladoled.

Staša Mrčinko, 5.b

(fotoutrinki)

Čestitke Staši Mrčinko (5.b) in Nicku Dajčmanu (8.a)! Stašina pesem in Nickova risba sta se uvrstili na državni nivo v natečaju Evropa v šoli. Učenci so ustvarjali na temo Svet, v katerem želim živeti.

mentorici: Metka Gumilar in Aleksandra Vidovič

SVET, V KATEREM ŽELIM ŽIVETI

Želim živeti v svetu,
ki bi bil tak, kot se spodobi.
Kjer ne bi bilo nemira
in te nič ne bi vrglo s tira.
V njem bi bili vsi junaki,
vsi bi bili približno enaki,
med seboj bi se razumeli,
morda tudi prijatelji postali.
Ne bi obstajala le materialna bogastva,
ampak tudi čustva,
kot sta ljubezen in smeh,
ne pa le sovraštvo in greh.
Zakaj ni tako?
To naj kdo pove!
Morda pa nam nekoč uspe.

Staša Mrčinko, 5.B

Nick Dajčman, 8.A