V sredo, 9. maja 2018, smo se izbrani učenci in učiteljica Aleksandra Vidovič odpravili v Ljubljano na zaključno prireditev vsakoletnega natečaja Evropa v šoli. Natečaj so letos naslovili »Dediščina okoli nas: Kjer preteklost sreča prihodnost«. Na državni nivo natečaja sta se z literarnimi deli uvrstili Lara Predikaka (7. b) in Tina Aubelj (8. a), z likovnimi deli Tibor Novak (6. a), Danijel Červek (8. b), Nick Dajčman (9. a), z videoposnetkom pa učenci 8. b: Danijel Červek, Nik Mlinarič in Lazar Raković. Na fotografskem natečaju je Lazar Raković (8. b) za svojo fotografijo prejel 3. nagrado. Za večino je bil najbolj zanimiv del prireditve pogovor z evropsko komisarko Violeto Bulc. Zastavljali smo ji lahko različna vprašanja v zvezi z Evropsko unijo in izvedeli marsikaj zanimivega in novega. Za mnoge pa je čas z njo prehitro minil. Naše možgane, ki so se ob vprašanjih kar utrudili, pa sta nedvomno zbistrila slovenska raperja. Po koncu prireditve so nas čakali sendviči in prijetno toplo sonce. Imeli smo še nekaj časa do odhoda avtobusa, zato smo si še ogledali našo slovensko prestolnico ter si privoščili sladoled. Vožnja nazaj je hitro minila in tako smo preživeli še en poseben in zanimiv šolski dan.

Tina Aubelj, 8. a

(Šolsko novinarstvo)

(fotoutrinki iz Ljubljane)

foto: LAZAR RAKOVIĆ, 8. B

3. NAGRADA NA DRŽAVNEM NATEČAJU


DANIJEL ČERVEK, 8. B

NICK DAJČMAN, 9. A

TIBOR NOVAK, 6. A


video: DANIJEL ČERVEK, NIK MLINARIČ, LAZAR RAKOVIĆ, 8. B